Piesakies pa tālr.: +371 29389724

BUJ

Biežāk uzdotie jautājumi

Q: Kāda ir nometnes specifika?

A: Spēkaruksis – tā ir piedzīvojumu nometne, kurā visas aktivitātes vērstas uz savstarpēju sadarbību un nometņotāja kreativitātes attīstīšanu.

Q: Kādam vecumam nometnes paredzētas?

A: Nometnes ir paredzētas bērniem 6 – 16 gadu vecumam. Ir mazo bērnu nometnes 6 – 10 gadniekiem un lielākiem 10 – 16 gadi.

Q: Vai visās aktivitātēsnoteikti jāiesaistās?

A: Visas aktivitātes tiek pasniegtas brīvā, nepiespiestā formātā. Nometnes vadītāju uzdevums ir bērnu ieinteresēt, motivēt darboties. Uzspiests nekas netiek.

Q: Kur bērni dzīvo Spēkarukša nometnēs?

A: Bērni Spēkarukša nometnēs dzīvo labiekārtotos viesu namos ar visu nepieciešamo infrastruktūru. Šogad dzīvosim viesu namā “Rakari” jūras krastā.

Q: Kā ar bērnu drošību nometnes laikā?

A: Lielu nozīmi nometnes vietas plānošanā pievēršam drošības aspektiem un apkārt esošās vides piemērotībai nometnei. Nometne sākas ar vides iepazīšanu, noteikumiem, kurus lai labāk iegaumētu bērniem rotaļu veidā ļaujam pašiem uzrakstīt un liekam redzamā vietā pie sienas. Peldēšanās notiek mazās grupās. 5 – 8 bērni ar divu pieaugušo uzmanību ūdenī un vienu pieaugušo krastmalā.

Q: Kāds ir dienas grafiks?

A: Rīts nometnēs sākas plkst 9:00, kad ceļamies uz rīta rosmi un brokastīm. Tad dodamies plānotajās dienas aktivitātēs līdz attiecīgajām ēdienreizēm un vakars noslēdzas ar mazākiem pasaku lasīšanu, lielākiem vakara sarunām.

Q: Kādi ir nometņotāja ieguvumi?

A: Galvenie nometņotāja ieguvumi ir plašāks skatījums uz ierastām lietām, attīstās bērna radošums, kreativitāte. Atrodoties jaunā, neierastā vidē bērni atklāj sevī pavisam jaunus talantus un gūst paļāvību pilnveidoties. Tāpat arī tiek iegūti jauni draugi, pozitīvas emocijas. Nometne – tā ir lieliska iespēja bērniem iepazīt to, cik lieliska var būt nedēļa bez datora.

Q: Bērns pirmo reizi uz nometni. Kā sagatavot bērnu?

A: Pirmo reizi dodoties uz nometni ir būtiski ar bērnu atkārtoti pārrunāt lielo notikumu. Bērns, kurš nav bijis nometnē nevar īsti iztēloties kā tas būs – tik daudz jauna. Cits dienas režīms, prom no mājām, arī pa naktīm. Ka vecāki pieejami tikai telefoniski. Ir svarīgi iepriekš ne tikai pastāstīt par to kas bērnu sagaida nometnē, bet arī vizuāli parādīt, piemēram bildes vai video no nometnēm. Tāpat arī bērnam uzdot jautājumus, kas tieši viņu visvairāk iepriecinātu piedzīvojumā. Jāizvērtē bērna gatavība nometņošanai. Ja bērns nekad agrāk nav ārpus mājas palicis pa nakti, tad iespējams pirms nometnes ir īstais laiks pirmo reizi palikt kādu nakti pie vecmāmiņas, vai labākajiem draugiem. Īpašu uzsvaru šeit lieku uz pirmsskolas vecuma bērniem.

Q: Kā bērni nokļūst līdz nometnes vietai?

A: Jums ir iespēja bērnu aizvest pašiem uz nometnes vietu vai pieteikt pirms nometnes, ka nometņotājs brauks no Rīgas ar mūsu transportu.

Q: Kā ir ar kontaktēšanos ar bērnu – kad drīkst zvanīt un aprunāties? Attiecīgi, bērnam drīkst dot līdzi telefonu komunikācijai? Kā tas parasti notiek?

A: Nometņotājiem var būt līdzi telefons un pat iesakam lai lielāka drošības sajūta gan bērnam, gan vecākiem. Aktivitātēs telefonu līdzi labāk neņemt, atstāt istabiņās. Sazvanīties var no rītiem, vakaros. Tāpat arī aktivitāšu laikā pajautājot nometnes vadītājiem, ka vēlas pazvanīt vecākiem.

Q: Kā notiek samaksa par nometni?

A: Piesakot bērnu, ar Jums tiek sastādīts līgums izskatīšanai, parakstīšanai. Pēc līguma noslēgšanas attiecīgi līgumā norādītajā laikā jāiemaksā nometnes summa norādītajā kontā. Pie līguma slēgšanas varat izvēlēties dalīto maksājumu vai iemaksāt visu summu uzreiz.

Q: Kas notiek tad, ja par nometni jau iemaksāts, bet objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams piedalīties nometnē?

A: Ja esat jau samaksājuši, bet nometņotājs saslimst vai citu iemeslu dēļ nevar piedalīties nometnē, Spēkarukša nometne atmaksā iemksāto summu.